licznik odwiedzin

piątek, 2 listopada 2012

podstawowe błędy w makijażu

Wiele z nas robi nieświadomie błędy w makijażu, które znacząco wpływają na całokształt naszego wyglądu. Warto przyjrzeć się bliżej codziennym makijażowym czynnościom, gdyż jeden mały błąd może nas oszpecić zamiast przynieść korzystne efekty. Poniżej przedstawiam listę najczęściej popełnianych błędów w makijażu.
Bo lepiej jest wyglądać tak:                                                                   Niż tak

























1.Ślady tuszu do rzęs wokół oczu
Zdarza się, że malując z rozmachem rzęsy zostawiamy ślady wokół oka, czy to na powiekach, czy pod dolnymi rzęsami. Przyznaję, że i mnie zdarzało się “zostawić na później” usunięcie tych śladów. A później kawa, śniadanie i z czarnymi kropami wokół oczu z uśmiechem na ustach maszeruję do autobusu. Koszmar! O zapomnianej czynności przypominam sobie najczęściej w połowie trasy. Rada? Miej zawsze w kosmetyczce kilka patyczków higienicznych. Od razu po wykonaniu makijażu oka usuń czarne ślady. Dolną warstwę potraktuj delikatniej tuszem niż górną. Unikniesz wtedy obsypywania się tuszu w ciągu dnia i efektu pandy, zwłaszcza w ciągu upalnego dnia.

2.Zbyt ciemny podkład
Najczęściej spotykany błąd, przynajmniej w moim środowisku . źle dobrany podkład sprawia, że twarz będzie wyglądać nienaturalnie. Ponadto jasna karnacja oblepiona ciemnym podkładem wygląda starzej. Podkład musi mieć odcień odpowiadający odcieniowi karnacji, tak, aby wtapiał się w nasz naturalny kolor skóry. Podkład nie może być widoczny, to nasza druga skóra. Przyznacie same, że komicznie wygląda odcinająca się twarz od szyi. Źle dobranie kosmetyku często zdradza nam charakterystyczna linia nieodpowiednio roztartego podkładu na granicy szyi i twarzy. Ta sama zasada dotyczy stosowania zbyt jasnego podkładu do swojej karnacji.O doborze podkładu oraz o tym jak odpowiednio nanosić go na twarz pojawi się już niedługo notka.

3.Róż-Używanie różu również wymaga odpowiednich umiejętności. Źle dobrany odcień, albo zła technika nakładania sprawią, że możemy wyglądać komicznie- albo jak klaun, albo jak matrioszka. Róż musi być lekki, odpowiednio dobrany do kolorytu cery, musimy nakładać go przede wszystkim Z UMIAREM. Dawniej polecano składanie ust w tzw. rybi dzióbek i nanoszenie różu w załamaniach policzków. Przy nakładaniu różu kieruj się naturą, anatomią- muśnij nim szczyty kości policzkowych. Najlepsze odcienie: jasnoróżowy i brzoskwiniowy. Róż musi nadać świeżości i lekkości, musi wyglądać naturalnie. Jeśli więc widzisz, że nakładanie tego kosmetyku ci nie wychodzi, to po prostu sobie go daruj. Z korzyścią dla wyglądu.

4.Zmęczone spojrzenie
Jeżeli chcesz zamaskować cienie pod oczami, nie stosuj zbyt jasnego korektora. Tzw. podkówki pod oczami, gdy są ciemne i zostaną pokryte porcelanowo jasnym korektorem, to sprawią, że zamiast zniknąć staną się jeszcze bardziej widoczne. Nabiorą koloru ziemistego, szarosinego. Spojrzenie nie będzie świeże, będzie sprawiało wrażenie zmęczonego. Uważaj też, aby korektor nie był zbyt ciężki, gęsty. Wówczas może się on osadzić w załamanach skóry i w ten sposób uwydatni znajdujące się wokół oczu zmarszczki.Nakładając pod oczy korektor wybierz ten, który jest lekki, najlepiej sprawdzi się tutaj korektor w płynie, może być w pędzelki. Wybierz odcień o ton ciemniejszy od skóry, delikatnie wklep, może być patyczkiem kosmetycznym, tylko w tym miejscu, w którym uważasz, że naprawdę jest to konieczne. Najlepiej wybierz korektory przeznaczony specjalnie do skóry pod oczami. Są one wzbogacone o specjalne składniki nawilżające.

Wskazówki dotyczą makijażu nude, delikatnie podkreślającego naturalną urodę. Już niedlugo pojawi się post z najczęstszymi błędami popełnianymi przy makijażu kolorowym.

5. Za ciemna konturówka do ust
Kolor konturówki musi być dopasowany do pomadki oraz do cery, jaką posiadasz. Tylko wtedy zapewni efekt namiętnych, wypełnionych, dużych warg. Konturówka może być o ton jaśniejsza od szminki, ale nigdy nie ciemniejsza. Ma tylko podkreślać, a nie wychodzić na pierwszy plan. Ciemny kontur zamiast uwypuklić wargi, zmniejsza je i wygląda nieestetycznie. Pamiętaj też, by nie obrysowywać ust zbyt szeroko.

6.Źle namalowane kreski
Błędem jest niedokładne malowanie kresek, robienie ich zbyt grubych albo nieodpowiednich dla danego kształtu oka. Kreski powinny być równe, delikatne, cienkie, co wymaga wprawy .Jeśli nie masz czasu – zrezygnuj z tego pomysłu. Jeżeli Twoje oczy nie mają kształtu migdała – nie podkreślaj całego oka i nie obrysowuj go dookoła. Uwydatniasz wówczas niedoskonałości, podczas gdy mogłabyś w inny sposób wydobyć ze swoich oczu to, co w nich najwspanialsze.

7.Nieodpowiednie kolory szminek i cieni
Kolorystyka używanych kosmetyków powinna być dostosowana do odcienia Twojej cery, karnacji, koloru oczu, wielkości ust itd. Ciemne kolory pomniejszają, jasne – powiększają. Dlatego jeśli masz małe usta, pociągnij je błyszczykiem, dzięki któremu będą optycznie większe, a nie maluj ich ciemnymi pomadkami. Podobnie z oczami – barwy cieni powinny być uzależnione nie tylko od koloru źrenic, ale i od kształtu oczu, bo dzięki odpowiedniemu makijażowi, można oczy powiększyć, wydłużyć, rozweselić itp. (w zależności od potrzeby). Zła kolorystyka może uwypuklić mankamenty.

8.Sklejone rzęsy pokryte grudkami tuszu
Nie nakładaj na rzęsy zbyt dużej ilości tuszu, a po aplikacji ściągnij jego nadmiar za pomocą wacika. Jeśli na rzęsach pozostają całe „krople” źle rozczesanego lub nieodpowiednio nałożonego tuszu, rzęsy wyglądają nieładnie. Nie używaj maskary, która się kruszy oraz staraj się, by podczas malowania rzęs nie zabrudzić tuszem powiek. Zlikwiduj wszelkie ślady tuszu wokół oczu. Aby uniknąć sklejenia rzęs, po pomalowaniu ich wyszczotkuj je, nadając im odpowiedni wyraz. Dobry efekt uzyskasz nakładając kosmetyk zygzakiem i pod kątem

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz